O projektu – 1001 knih, které musíte přečíst, než zemřete

29.9.2012
Ukázka z knížky 1001 knih

Ukázka z knihy

Stáhnout

Kompletní seznam 1001 knih (7223) (PDF, 440 kB)

 

Čtete rádi? A jak si vybíráte knížky?

Já mám několik svých oblíbených autorů a nakladatelství, znalosti z hodiny literatury na gymnáziu a sleduji občas novinky v knihkupectvích. V knihovně jdu nejraději bez přesného plánu, hledám náhodně podle obsahů na zadních stranách – občas se povede nalézt skvost, občas knížku nedočtu.

Knihu 1001 knih, které musíte přečíst, než zemřete jsem koupila hned po jejím vydání náhodně v knihkupectví. To je totiž přesně to, co jsem hledala. Nechci slepě číst jednu knížku po druhé, ale jako zdroj inspirace je skvělá. Vyhovuje mi i formátem – každé knížce je věnována jedna až dvě strany se stručným popisem a případně je zasazeno do kontextu jejího vzniku. Najdete zde také doporučené vydání v češtině, takže nemusíte složitě hledat, jestli kniha v češtině vyšla a u koho. V knize je také velké množství obrazových materiálů – původní obálky, ilustrace, atd.

Sbírku sestavil mezinárodní tým významných literárních historiků, kritiků a publicistů a i když se pochopitelně vznesla vlna kritiky na daný výběr (proč je tam tolik knih z téhle země, proč zrovna tohle od daného autora, atd.), podle mě je skvělá a určitě doporučuji všech, kdo rádi čtou i jiné věci než dívčí románky nebo sci-fi 100x jinak.

Knížka je také skvělým dárkem pro všechny čtenáře.

Na tomto webu najdete seznam všech vybraných knih a postupně přidávám i krátké (mnohem kratší než v knize) popisky o jednotlivých knihách.

 

Stáhnout

 

Kompletní seznam 1001 knih (7223) (PDF, 440 kB)

 

1001 knih, které musíte přečíst, než zemřete lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *